Prace są czy ich nie ma?

Pod koniec lutego 2016 r dotarła do nas wiadomość podana przez czeskie Radio Praha iż :

Ministrowie środowiska Polski i Czech spotkali się w czwartek 18 lutego 2016r. Strona czeska miała do przedyskutowania długą listę spraw. Wysoką pozycję na tej liście zajmowały polskie plany poszukiwania uranu oraz zwiększenie wydobycia w kopalni węgla brunatnego Turów tuż przy granicy z Czechami.

 

Jeśli chodzi o sprawę uranu strona polska stwierdziła, że wszystkie prace poszukiwawcze zostały aktualnie wstrzymane i nie będą dalej kontynuowane oraz, że na tym etapie nie ma firm zainteresowanych wydobyciem potencjalnych zasobów uranu.

 

http://www.radio.cz/en/section/curraffrs/czech-environment-minister-given-some-assurance-on-polish-mining-plans-near-border

 

W maju 2016, zgodnie z naszymi oczekiwaniami pojawiło się obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu o toczącym się postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu prac geofizycznych i prac geologicznych mających na celu poszukiwanie złoża polimetalicznego z uranem na obszarze koncesyjnym ?Kopaniec ? Kromnów? , którego Inwestorem jest European Resources Polska Sp.z o.o.

 

http://bip.wroclaw.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-z-dnia-6-maja-2016-znak-woos-4235-3-2016-ms-3
 

Tak więc procedury trwają i biorąc czynny udział w postępowaniu czekamy na decyzję RDOŚ na początku lipca, resztę okoliczności pozostawiając bez komentarza.